Makijaż permanentny metodą PUREBEAU

W starożytnych Chinach, przed około dwoma tysiącami lat, metoda ta była już udoskonalona. Za pomocą pręcików bambusa i cienkich włókiem jedwabiu, nakłuwano skórę wtłaczając kolor. Podstawą było brakujące owłosienie brwi, brody, rzęs, które za pomocą tej metody zostały naniesione, zarysowane.

Z biegiem czasu pojawiły się w drugim tysiącleciu urządzenia do tatuażu – które podobnie jak i stare metody wywierały ból – lecz za ich pomocą możliwe wykonanie było drobnych znaków na ciele jak i całych tatuaży.

Dopiero w ciągu ostatnich dziesięciu lat poprzez badania i ciągły rozwój powstały nowoczesne metody wykonywania makijażu permanentnego za pomocą nowocześniejszych urządzeń.

Za pomocą delikatnych igieł akupunkturowych do skóry są wprowadzane przetestowane dermatologicznie najdelikatniejsze pigmenty. Dzięki metodzie Purebeau można narysować  lub skorygować brwi, kreski na powiekach lub ustach. Taki makijaż wydobywa naturalne piękno i podkreśla indywidualną urodę.

W zależności od typu i kolorytu skóry makijaż utrzymuje się od 2 do 5 lat.

Wszystkie używane przez nas barwniki, igły i urządzenia do makijażu spełniają najwyższe standardy higieniczne. Na podstawie wieloletnich testów naszych produktów można śmiało stwierdzić , iż makijaż permanentny wykonywany metodą Purebeau nie jest związany z żadnym ryzykiem.

Czy zabieg boli?

Przy każdej ingerencji w skórę odczuwalny jest niewielki ból. Ból jest sprawą indywidualną, niektórzy odczuwają mocniej a inni nie czują prawie nic. Nie jest to w każdym przypadku ból nie do zniesienia.

Jak jest wykonywany makijaż?

Makijaż permanentny jest zbiegiem bezpiecznym, są jednak pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Makijażu nie wykonuje się osobom z nieregulowaną cukrzycą, chorym na nowotwór w trakcie chemioterapii, kobietom w ciąży, chorym na łuszczycę, osobom przyjmującym leki sterydowe i przeciwzakrzepowe. Ponadto zabiegowi nie mogą podawać się osoby zmagające się z opryszczką i czynną infekcją.

Podczas rozmowy wstępnej ustalany jest kształt i kolor dopasowany do Państwa urody. Makijaż powinien podkreślać rysy twarzy.

W pierwszym etapie nanosimy na skórę znieczulający fluid, który zaczyna działać w ciągu 5 minut, następnie delikatnie rysujemy igłą z barwnikiem kontury i ostrożnie otwieramy górną warstwę skóry. W międzyczasie lekko znieczulamy i dalej rysujemy kontury. Aby były one czyste pracujemy prawie wyłącznie igłą – kontury i cienie są wówczas bardzo delikatne i jasne.

Następnie za pomocą urządzenia do wprowadzania pigmentu  malujemy włoski na brwiach, rzęsy kolorujemy tuż u nasady a kontur ust cieniujemy.

Po wykonaniu wstępnego makijażu i ustaleniu formy dobieramy koloryt i za pomocą igły akupunkturowej wprowadzamy mikropigmenty do górnej warstwy skóry, co nie powoduje jej krwawienia. Podczas wykonywania makijażu permanentnego kładziemy nacisk aby wyglądał on naturalnie. W przypadku brwi rysujemy delikatnie włoski i lekko cieniujemy tło, w przypadku ust rysujemy piękny kontur i lekko cieniujemy wargi.

Ważne formy zabiegu

Kreski na powiekach – jasna, biała kreska na powiece jest pigmentowana gruntownie tylko przy oczach o ciemnej tęczówce. Tylko zewnętrzna trzecia część jest pigmentowana aby uzyskać optyczne powiększenie. Warunkiem jest perfekcyjnie namalowana kreska.

Usta – przed przystąpieniem do zabiegu ust, znaczymy kontur kredką. Kontury ust muszą być widoczne, żeby móc je pigmentować. Zabieg musi być ponownie wykonany po upływie 2 – 4 tygodni.

Powiększenie ust – polega najpierw na dokładnym narysowaniu konturu ( omówionego z klientem ) a następnie naniesienie farby. Skór między naturalnym konturem ust a naniesionym przez nas musi być odpowiednio wypełniona.

Pomniejszanie ust – pierwszym krokiem jest narysowanie, omówienie z klientem, następnie naniesienie cienkich kontur oraz pigmentowanie. Od nowej kontury do naturalnej, stary nie pasujący kolor skóry zneutralizujemy poprzez wypełnienie.

Brwi – rodzaj, kształt i kolor powinien współgrać z naturalnym. Powinien wyglądać naturalnie.

Do zagrożeń związanych z wykonaniem makijażu permanentnego zalicza się:

  • Ryzyko reakcji alergicznej na barwniki
  • Ryzyko zakażenia, w przypadku, gdy nie zostały zachowane zasady sterylności w trakie wykonywania zabiegu
  • Możliwość braku degradacji barwnika nawet po upływie kilku lat
  • Niedogodności po zabiegu

Zanim podejmiemy decyzję o wykonaniu makijażu permanentnego, musimy zdać sobie sprawę  że przez kilka tygodni po zabiegu będzie on wymagał specjalnej pigmentacji. Zarówno usta jak i oczy zaraz po zabiegu będą opuchnięte przez pewien czas. Zaleca się unikanie basenu oraz sauny przez kilka dni po zabiegu, opalanie nie jest wskazane przez 6 tygodni po zabiegu.

Pamiętać należy iż makijaż utrzymuje się od 2 do 5 lat, jeżeli chcemy utrzymać jego efekt po tym okresie , trzeba poddać się ponownemu zabiegowi. Musimy zatem mieć na uwadze iż jest to rozwiązanie wymagające w więcej niż jednej wizyty w gabinecie kosmetycznym.

Cena zabiegu:

Kreski – górna oka 400,-

Kreska dolna 300,-

Brwi 650,-

Usta  z wypełnieniem 900,-

Makijaż permanentny – nasze realizacje

Na poniższym zadjęciu znajduje się nasza realizacja – makijaż permanentny – kreska na powiekach – górna i dolna:

Makijaż permanentny - mierzyn

Plansza informacyjna PFR